Dažniausiai užduodami klausimai

Pagal šiuo metu galiojančias mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles galima pagauti ir pasiimti dvi lydekas didesnes nei 50 cm. Vandens telkiniuose kuriuose organizuojama Limituota žvejyba - gali galioti kitokios taisyklės.
Skrituliai atviro vandens sezono metu yra draudžiami. Du skritulius galima naudoti gaudant nuo ledo. Bet norime priminti, kad nuo sausio 2 iki balandžio 30 dienos draudžiama masalui naudoti žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu).
Informacija ruošiama
Vasario 16 d., kovo 11 d., liepos 6 d. ir rugpjūčio 15 d. visuose valstybiniuose vandens telkiniuose, kuriuose mėgėjų žvejyba nedraudžiama ir kuriuose neorganizuojama limituota žvejyba, ir Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose, kuriuose mėgėjų žvejyba nedraudžiama, visi asmenys turi teisę žvejoti nemokamai.
Visuose valstybiniuose vandens telkiniuose vaikai iki 16 metų gali žvejoti be bilieto/leidimo (nemokamai). Telkiniuose, kuriuose organizuojama limituota žvejyba gali būti papildomų ribojimų žvejojantiems be leidimų. Nemokamos žvejybos teisę turintys asmenys privačiuose ežeruose gali žvejoti lygiomis teisėmis, kaip ir įsigiję leidimus asmenys.
Visuose valstybiniuose vandens telkiniuose valstybinio socialinio draudimo pensininkai (negalioja gaunantiems pareigūnų ir karių pensijas) ir neįgalieji (nedarbingumo lygis nesvarbus, svarbu turėti žvejybos vietoje neįgaliojo pažymėjimą) gali žvejoti be bilieto/leidimo (nemokamai). Telkiniuose, kuriuose organizuojama limituota žvejyba gali būti papildomų ribojimų žvejojantiems be leidimų. Nemokamos žvejybos teisę turintys asmenys privačiuose ežeruose gali žvejoti lygiomis teisėmis, kaip ir įsigiję leidimus asmenys.
Privačiame vandens telkinyje galima žvejoti tik su savininko(-ų) leidimu ar įsigiję leidimą. Nemokamos žvejybos teisę turintys asmenys (vaikai iki 16 m., pensininkai ir neįgalieji) gali žvejoti nemokamai. Mes rekomenduojame gauti savininko (-ų) leidimą prieš žvejojant.
Vienu metu galima naudoti 4 meškeres, bet ne daugiau kaip 6 kabliukus. Velkiaujant galima naudoti dvi meškeres.
  1. Žvejo mėgėjo bilietas - suteikia teisę žvejoti valstybiniuose (neišnuomotuose) vandens telkiniuose.
  2. Mėgėjų žvejybos leidimas - suteikia teisę žvejoti valstybiniuose išnuomotuose vandens telkiniuose kuriuose neorganizuojama limituota žvejyba
  3. Žvejo mėgėjo kortelė - suteikia teisę žvejoti vandens telkiniuose kuriuose organizuojama limituota žvejyba.

Leidimų/bilietų dubliuoti NEREIKIA. Pvz.: jei vandens telkinyje žvejoti reikalinga Žvejo mėgėjo kortelė - jokio kito bilieto ar leidimo pirkti nereikia.

Vandens telkinyje radus tinklą ar kitą nelegalios žvejybos įrankį - labai svarbu savarankiškai jo neištraukinėti. Jei turite galimybę - nustatykite tinklo koordinates (tam, kad GA lengviau jį surastų). Paskambinkite 112 ir operatorei kuo tiksliau papasakokite vietą ir situaciją ir savo kontaktinius duomenis, kad GA inspektorius galėtų su jumis susisiekti iškilus klausimams.
Parduoti mėgėjų žvejybos būdu sugautomis žuvimis ir iš jų pagamintais produktais yra draudžiama. (III skyrius, 9.7 punktas, Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės) Žinoma nelegaliais būdais pagautomis žuvimis prekiauti irgi draudžiama :)
Sąrašą gauti labai paprasta naudojantis filtru esančiu pagrindiniame puslapyje.