Varžybų kalendorius
Varžybų data: 2023.05.01 - 2023.11.15
VIRTUALIOS SPININGAVIMAS SPININGAVIMAS IŠ VALČIŲ
3L - Lietuvos Lydekų Lyga. Nuotolinės lydekų spiningavimo varžybos Lietuvoje. Trukmė - 6 mėn. Žvejoti galite bet kuriame, jūsų pasirinktame Lietuvos ežere. Dalyvių laukia puikūs sezono prizai ir specialiūs prizai kiekvieną mėnesį. Šiame sezone rengiame papildomą ešerių etapą. Taigi dalyvių laukia dar daugiau azarto bei prizų. Linkime gero laiko ir puikių emocijų su "3L - Lietuvos Lydekų Lyga".

VARŽYBŲ "3L" TAISYKLĖS

Varžybų idėja

Populiarinti mėgėjišką žvejybą Lietuvoje, skatinti žvejoti atsakingai, vadovaujantis principu “Pagavai-paleisk”. Tokiu būdu didinti mūsų šalies vidaus vandenų žuvų populiaciją. Kas, jei ne mes, pasirūpins savo šalies gamta, jos švarumu, ištekliais ir tuo kokia gamta galės mėgautis ateities kartos? Neneškime kiekvienos sugautos žuvies namo. Geriau užsiregistravę varžybose išmatuokite, nufotografuokite ir paleiskite. Taip galėsite laimėti puikių prizų, o jūsų paleista žuvis galbūt dar ilgai džiugins žvejus mėgėjus.

Varžybų data

Varžybos vyks nuo 2023 m. gegužės mėn. 01 d. iki 2023 m. lapkričio mėn. 15 d. imtinai. Nuotraukos bus priimamos iki 2023 m. lapkričio mėn. 15 d. 24:00 val. Varžybos gali būti stabdomos anksčiau dėl vandens telkinių užšalimo. Poledinė žvejyba varžybose draudžiama. Laimėtojų paskelbimo data bus tikslinama varžybų eigoje, tačiau negali būti vėlesnė nei 2023.12.04. Visi užsiregistravę ir sumokėję dalyvio mokestį matuokles į paštomatus gaus 2023.05.01-04 dienomis.

Varžybų formatas ir dalyviai

Varžybos vyks tik spiningaujant arba gaudant museline. Įskaitinė žuvis lydeka, kurios ilgis ne mažesnis kaip 50 cm. Papildomame ešerių etape įskaitinė žuvis ešerys, netrumpesnis kaip 30cm. Velkiavimas, poledinė žvejyba, žvejyba su gyva žuvele ar "porcija" yra draudžiama. Taip pat privaloma laikytis mėgėjiškos žūklės taisyklių. Galima spiningauti tik Lietuvos vidaus vandenyse, tiek is valties tiek nuo kranto. Taip pat, spiningauti galima ir naktį (tamsiuoju paros metu), bet su sąlyga, kad nuotraukose ir video bus viskas aiškiai matoma. Varžybose dalyvauti galės tik užsiregistravę ir sumokėję startinį mokestį dalyviai. Registracija bus vygdoma žvejų informacinėje platformoie www.zvejogidas.lt skiltyje "Žvejybos varžybos". Užsiregistruoti bus leidžiama ir prasidėjus varžyboms iki liepos mėn. 31d. Registravimosi data gali būti koreguojama atsižvelgiant į jau užsiregistravusių dalyvių skaičių. Dalyvių skaičius ribotas. Dėl informacijos kreipkites el. pastu [email protected] Kiekvienas dalyvis, į pasirinktą paštomatą, gaus specialiai šiam renginiui pagamintą matuoklę, kurios pagalba turės matuoti žuvies ilgį. Keisti matuoklés parametrus ar išvaizdą draudžiama.

Žuvų fotografavimas, matavimas ir paleidimas

  1. Pagautą lydeką (ešerį) reikės nufotografuoti ant gautos matuoklės ir laikant ją rankose, kad gerai matytųsi dalyvio veidas (be kaukės), bei nufilmuoti jos paleidimą. Žvejo nuotrauka kartu su lydeka nėra būtina tik tuomet, jei paleidimo video gerai matomas paleidžiančio dalyvio veidas. Taip pat rekomenduojame, esant galimybei, paleidimo procesą pradėti filmuoti paimant žuvį nuo liniuotės.
  2. Nuotraukose turi būti gerai matomas visas žuvies ilgis. Lydeką ant liniuotės dėti taip, kad galvos pradžia būtų atsirėmusi į matuoklės metalinį kamputį.
  3. DRAUDŽIAMA fotografuojant tempti žuvį už uodegos ar kitaip deformuoti žuvies uodegą ir taip dirbtinai didinti žuvies ilgį. Žuvies uodega ant matuoklės turi gulėti laisvai. Fotografavimo metu ranka negali liesti galinio žuvies peleko. Taip pat draudžiama naudoti papildomas priemones uodegai ištempti ar paremti, skersuoti galinį žuvies peleką.
  4. Fotografuojant žuvį būtina pilnai ištiesinti po ja esančią liniuotę.
  5. Kadangi varžybų idėja yra populiarinti atsakingą žvejybą vadovaujantis principu “Pagavai-paleisk”, todėl paleidimo video turi būti gerai matoma, kad paleidžiama žuvis yra gyva ir paleista nuplaukia savarankiškai. Galima paleidinėti graibšto pagalba.
  6. Jei nuotraukos bus nekokybiškos, nesimatys dalyvio veido, pateiktame video nebus užfiksuotas savarankiškas žuvies nuplaukimo momentas, turime teisę nepriimti tokio laimikio konkursui.
  7. Nuotrauką ar nuotraukas kartu su paleidimo video reikės įkelti Facebook grupėje “3L-Lietuvos Lydekų Lyga” Jei jūsų Facebook paskyros vardas neatitinka registravimosi formoje nurodyto vardo ir pavardės, tuomet, būtina įkeliant nuotrauką parašyti varžybų dalyvio nr.
  8. Rekomenduojame ant matuoklės, fotografuojant žuvį, šalia pridėti ir masalą su kuriuo ji buvo sugauta.
  9. Draudžiama naudoti žuvies griebtuvus (Lip Grip angl.) ir panašius prietaisus dėl galimo žalingo poveikio žuvies sveikatai.

Prizai

Konkursą laimės dalyvis, kurio, visų varžybų metu, pagautų 5 lydekų ilgių suma bus didžiausia. Jei kelių dalyvių sugautų žuvų ilgių suma sutaps, nugalėtoju bus pripažįstamas dalyvis, pagavęs ilgesnę žuvį. Pagautų ir siunčiamų lydekų skaičius neribojamas. Varžybų pabaigoje bus atrinktos kiekvieno dalyvio atsiųstos 5 pačios didžiausios žuvys ir jų ilgiai susumuoti. Sugautos žuvys privalo būti ne mažesnės nei 50 cm. (ešeriai 30cm) ilgio. Taip pat, bus apdovanotos ir kitos dvi (2 ir 3) prizinės vietos. Mėnesio “Big fish” prizas bus teikiamas kiekvieną mėnesį už didžiausią sugautą ir paleistą praėjusio mėnesio žuvį. Dar vienas „Big fish“ prizas bus įteiktas varžybų pabaigoje už didžiausią sugautą ir paleistą žuvį visų varžybų metu. Be prizo neliks ir aktyviausias dalyvis. Taip pat bus apdovanotos ir 13, 20 bei 30 vietos. Ešerio etapo prizininkų taip pat laukia puikūs mūsų rėmėjų prizai.

Kita

Varžybų dalyviai sutinka su sąlyga, kad jų metu gauta foto ir/ar video medžiaga, bei asmeniniai duomenys gali būti naudojami šio renginio reklamai ir saugomi Lietuvos įstatymų nustatyta tvarka. Dalyviui pažeidus aukščiau išvardintas taisykles pateikta žuvis gali būti neįskaityta, o dalyvis diskvalifikuotas prarandant teisę gauti apdovanojimus. Tokiu atveju dalyvio registracijos mokestis negrąžinamas. Visi ginčai bei nenumatytos situacijos sprendžiamos organizatorių bei rėmėjų susirinkime. Galutinį sprendimą priima varžybų organizatoriai. Varžybų organizatoriai pasilieka teisę bet kuriuo metu, be išankstinio perspėjimo, keisti varžybų taisykles.


Dalyvio registracijos vienkartinis mokestis:

Su standartine matuokle 44Eur
Su Premium matuokle 59Eur

Renginį organizuoja žūklės klubas „Žvejok, keliauk, pažink“