Varžybų kalendorius
Varžybų data: 2022.04.16
METHOD FEEDER
Į varžybas registruotis galima el. paštu: [email protected] arba telefonu +370 65765347

VARŽYBŲ NUOSTATAI

 1. Varžybų tikslas. “VILKIŠKIŲ KARPIS” Pavasario Taurė 2022 rengiamų varžybų tikslas – populiarinti mėgėjišką ir sportinę žūklę Lietuvoje, skatinti žvejų klubų tradicijų kūrimą, sportinės žūklės įgūdžių ir naujų laisvalaikio praleidimo formų ieškojimą, žvejybos kultūros augimą, naujų žvejų pritraukimą į sportinę žūklę. Turnyre jėgas gali išmėginti tiek profesionalai, tiek žvejai mėgėjai gaudydami visi kartu.
 2. Varžybų organizatoriai. . Varžybas organizuoja žūklės klubas „Artlyga“.
 3. Varžybų vieta ir laikas Varžybų vieta: Vilkiškų tvenkinys Kaišiadorių raj. Varžybų laikas: 2022 balandžio 16 d. Varžybų trukmė: 7 valandos (plačiau – skyriuje “Dienotvarkė”)
 4. Varžybų dalyviai. Varžybose gali dalyvauti visi, iš anksto užsiregistravę ir susimokėję startinį varžybų mokestį (20€ vienam dalyviui), pilnamečiai asmenys arba nepilnamečiai (nuo 16 metų, kartu dalyvaujant vienam iš tėvų ar globėjų). Registracija varžyboms – išankstinė. Varžybų vietoje registracija nebus vykdoma. Registracija baigiama 2022-04-15. Registruotis galima el.paštu: [email protected] tel.+370 65765347
 5. Starto mokestis. Startinis mokestis 20 € – asmeniui. Dalyvių skaičius yra ribotas -16 dalyvių Registruojantis asmuo nurodo savo vardą ir pavardę.
 6. Varžybų taisyklės. Varžybos vykdomos asmeninėje įskaitoje. Dalyviai bus skirstomi į dvį zonas (A ir B). Gaudyti galima tik Method feeder budu. Varžybų metu dalyvis gaudo tik jam skirto sektoriaus ribose, jokia pašalinė pagalba nėra leidžiama, išskyrus trenerio žodinė pagalba. Vienu metu gaudoma tik vienu meškerykočiu, sistemėlėje naudojant tik vieną kabliuką. Atsarginių meškerių skaičius neribojamas. Naudoti leidžiama dirbtinius ir augalinius masalus (boilius, peletes), gyvi masalai draudžiami!!! Jauko ir masalų kiekis neribojamas. Šerti galima spombomis, šeryklomis, kobromis, laidynemis. Braidyti po vandenį draudžiama. Išeiti iš sektoriaus galima, tik gavus teisėjo leidimą. Varžybų metu žuvys laikomos ne trumpesniame kaip 3 metrai ilgio sietelyje. Sietelio žiedo skersmuo turi būti ne mažesnis kaip 40 cm (stačiakampiams sieteliams – rėmelio įstrižainė ne mažesnė kaip 50 cm). Teisėjas, bet kuriuo varžybų metu gali pareikalauti dalyvio ištraukti iš vandens meškerę ir patikrinti kabliukų skaičių bei naudojamą masalą. Pageidautina žvejoti su kabliukais be užkarpeles (max. kabliuko dydis 10 numerio). Pavadėlio ilgis max.15 cm. Prieš varžybas ir jų metu teisėjas turi teisę patikrinti žūklės sektoriuje esančius dalyvio daiktus (kuprines, žvejybines dėžes, atsargines meškeres). Pasibaigus varžyboms dalyvis sutvarko žūklės sektorių, kuriame žvejojo varžybų metu. Po finalinio signalo ištraukti žvejybinius tinklelius iš vandens galima tik gavus teisėjo leidimą. Žuvys, užkibusi prieš finalinį signalą yra įskaitinę jeigu buvo pranešta teisejui arba šalia gaudantiems žvejams ir ištraukta 15 min. po finalinio signalo. Po finalinio signalo, žvejoti draudžiama ir dalyviai privalo nedelsiant ištraukti meškeres iš vandens. Po svėrimo visos žuvys paleidžiamos atgal į vandens telkinį. Varžybų nugalėtojas nustatomas pagal didžiausi pagautų žuvies svorį. Varžybų metu vartoti alkoholinius gėrimus griežtai draudžiama. Dalyviai už savo saugumą ir sveikatą atsako patys pasirašydami registracijos protokole. Bus žvejojama iš dvieju krantų, todel maksimalį gaudimo distanciją 50 m. Žuvis pagauta ne už burnos neiskaitinė. Žuvis turi buti ištraukta tik savo sektoriaus ribose. Visą pagauta žuvis yra įskaitinę (plešrūnai, starkis, lydeka pasveriami ir iškarto paleidžiami), taip pat žuvis didesne nei 5 kg, pasveriama ir paleidžiama.
 7. Prizai. Dalyviai sugavę daugiausiai žuvų pagal svorį gauna taurę (I, II, III vietos), rėmėjų prizus. Dalyvis, pagavęs didžiausią žuvį, apdovanojamas specialiu prizu.
 8. Varžybų dienotvarkė.

  Balandžio 16d. (šeštadienis):

  • 08.00 – 08.30 vardinė dalyvių registracija burtų traukimas
  • 08.30 – 09.30 pasiruošimas
  • 09.30 – varžybų pradžia
  • 16.30 – varžybų pabaiga, laimikių svėrimas; rezultatų paskelbimas, apdovanojimai.

  Veiks totalizatorius (10 €) pirmos vietos laimėtojas gauna visa surinktą sumą (dalyvauja kas nori)

  Varžybų dalyvis įspėjamas arba diskvalifikuojamas, jei:

  1. Meškeriojo ar turėjo žūklės sektoriuje varžybų nuostatus neatitinkančių žvejybos įrankių.
  2. Vienu metu žvejojo dviem ar daugiau meškerių.
  3. Žvejojo meškere, turinčia daugiau nei vieną kabliuką.
  4. Žvejojo prieš startą arba pasibaigus varžyboms.
  5. Pagauta žuvis buvo ne žvejybiniame tinklelyje.
  6. Turėjo ne varžybų metu pagautos žuvies.
  7. Pasibaigus varžyboms nesutvarkė savo žūklės sektoriaus.
  8. Pažeidė kitus šių varžybų nuostatus.
  9. Diskvalifikuotiems asmenims startinis mokestis negražinamas.
  10. Diskvalifikuotas asmuo netenka teisės į visus varžybų prizus, numatytus skyriuje “Prizai”.
  11. Kilusius ginčus nagrinėja Teisėjų kolegija. Galutinį sprendimą priima varžybų vyr. teisėjas.
  12. Visi varžybų dalyviai sutinka su sąlyga, kad varžybų metu padarytos fotonuotraukos ir filmuota medžiaga gali būti, organizatorių nuožiūra, panaudota žiniasklaidos priemonėse arba reklaminiais tikslais.
  13. Šie nuostatai skelbiami masinės informacijos priemonėse.